Meie oleme Anett ja Rauno, abikaasad ja lapsevanemad kahele väikelapsele. Ja me tekitasime (ja tekitame siiani) prügi.
Prügi sorteerimine tundus tülikas, sest kraanikausi all polnud piisavalt ruumi erinevate prügikastide tekitamiseks ning tundus, et biojäätmed tekitavad ebameeldivat lõhna, mistõttu oli kordades lihtsam kogu prügi läbisegi olmeprügisse heita.
Välismaailma prügikorraldust jälgides hakkas üks hetk aga piinlik. Eesti kodudes tekkivatest jäätmetest jõuab täna ringlusesse kõigest alla kolmandiku, kuigi taaskasutusse peaks jõudma üle poole jäätmetest.
Kuidas on nii, et me ei suuda prügi sorteerida? Kõik algab kodust. Kui suudame ise kodus jäätmeid liigiti sorteerida, sorteerime tõenäoliselt rohkem ka oma töökohtades, sugulaste või sõprade juures ning tekitame positiivse harjumuse ka oma lastele. Seda enam, et alates 1.jaanuar 2024 on biojäätmete liigiti kogumine kohustuslik igas Eesti majapidamises.
Seejärel tegimegi kodus lihtsamad ümberkorraldused ning hakkasime liigiti koguma paberit, pakendit ja biojäätmeid. Esimese kahe liigiti kogumine ei eeldanudki väga suurt pingutust, ent biojäätmete kogumiseks ei jätkunud meil enam ruumi ja nii sündiski BRYKKAR.
Brykkar bioprügikasti on võimalik asetada igas suuruses kööki, sest see sobib oma kompaktsuse ning maitseka väljanägemisega igale tasapinnale. Seda on lihtne kasutada ja veel lihtsam puhastada ehk ideaalne lahendus korteris elavatele inimestele, kellel pole võimalik biojäätmete jaoks kompostrit kasutada.
Meie missioon on aidata inimestel võimalikult mugavalt ja teadlikult jäätmeid sorteerida, et taaskasutuseks kõlblik kraam ei satuks prügimäele või põletusahju, vaid jõuaks ringlusesse.
Ja miks just Brykkar? Sest prügi sorteerimine on heas mõttes hasarti tekitav ning üsna tihti avastasime end suurematel koosviibimistel ja töökohtadel kättpidi prügikastist, et kaaslaste valesti sorteeritud jäätmed õigesti ümber tõsta ;)
Lihtsalt sorteerime.